Самовільне видалення зелених насаджень незаконно!

     Останнім часом збільшилась кількість випадків самовільного знищення зелених насаджень.

     31 березня 2020 року  в інтернет-виданні «Преступности.НЕТ»  розміщено інформацію стосовно знищення дерев породи «Туя» у місті Миколаєві біля торгівельного центру у Миколаєві по проспекту  Центральному, 259. Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Південно-Західного округу було здійснено виїзд за вказаною адресою та  проведено  обстеження  території.

     За результатами обстеження виявлено факт незаконного (без ордеру на видалення зелених насаджень, повідомлення, декларації про початок виконання підготовчих або будівельних робіт чи дозволу на виконання будівельних робіт) знищення 81 дерева породи «Туя». Загальний розмір шкоди, завданої навколишньому природному середовищу, становить 61 656 гривень. Заяву про злочин направлено до Головного управління Національної поліції в Миколаївській області.

     05 квітня 2021 року на «гарячу лінію» надійшло звернення щодо спила дерев по вулиці Корабелів, 2 у м. Миколаєві. При виїзді на місце події встановлено факт незаконного знищення до ступеня припинення росту дерева породи «Айлант».

     06 квітня 2021 року також встановлено факт незаконного знищення 3 дерев породи «Шовковиця» та 1 дерева породи «Берест» по вулиці Даля, 38 у м.Миколаєві .

     В обох випадках особи порушників встановлено, складені протоколи про адміністративні правопорушення. Розмір нанесеного збитку наразі обраховується, претензію буде пред’явлено для відшкодування.

    З даного приводу Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу повідомляє, що видалення дерев, кущів, газонів та квітників повинно здійснюватися в порядку, встановленому Постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.06 № 1045.

    Відповідно до Порядку, видалення зелених насаджень здійснюється у разі:

·        виконання підготовчих і будівельних робіт на об’єктах відповідно до статей 35-37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”;

·        знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів;

·        ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;

·        відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;

·        проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільному пункті системи енергопостачання, мережі водо-, теплопостачання та водовідведення, телекомунікаційній і кабельній електромережі;

·        досягнення деревом вікової межі;

·        провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів;

·        ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

 

     Видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється:

·        за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради (далі - компетентний орган) на підставі ордера (крім випадків, передбачених пунктами 7-10 Порядку);

·        на підставі документів, визначених статями 35-37 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.

     Підставою для прийняття рішення компетентним органом є заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою.

 

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці