З 8 листопада введено в дію закон, який забороняє жорстоке поводження з тваринами

З 8 листопада почав діяти Закон Українивід 15.07.2021 № № 1684-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актівУкраїни щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директивЄвропейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу», який забороняє жорстоке поводження з тваринами.  

Основні положення стосуються домашніх тварин, проте є важливі зміни і для диких птахів та звірів. Відтепер законом забороняється:  використання тварин як мішені при навчанні стрільбі або у змаганнях зі стрільби; утримання великих хижих тварин, отруйних змій, хижих птахів, інших тварин, що становлять загрозу для людини, видів тварин, занесених до Червоної книги та Додатка II до Конвенції про охорону дикої флори та фауни та природних середовищ існування в Європі у закладах громадського харчування, нічних клубах, готелях, базах відпочинку, оздоровчих закладах, а також у квартирах, приватних будинках, на присадибних, дачних чи садових ділянках; жебракувати з тваринами; надавати фотопослуги з дикими тваринами (крім зоопарків, цирків та дельфінаріїв).

Контролювати дотримання вимог законодавства у сфері захисту тварин від жорстокого поводження повинна Національна поліція. Також до повноважень місцевих рад на відповідній території і в межах їхньої компетенції належать вжиття заходів та забезпечення дотримання заборони провадження діяльності пересувних звіринців, пересувних зоопарків, пересувних виставок диких тварин та іншої забороненої цим Законом діяльності.

 
Фото з відкритих джерел

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці