Інспекція надає роз’яснення щодо порядку заготівлі новорічних ялинок

У передноворічний період майже у кожному населеному пункті  з’являються ринки із продажу ялинок, але не всі новорічні дерева заготовлені та реалізуються згідно чинного законодавства.

Аби запобігти порушенню природоохоронного законодавства, Державна екологічна інспекція  Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) надає роз’яснення щодо порядку заготівлі новорічних ялинок. Вона може проводитися як постійними лісокористувачами, так і господарствами чи фізичними особами, що мають у власності земельні ділянки, засаджені плантаціями хвойних дерев.

Постійними лісокористувачами заготівля новорічних ялинок та сосен проводиться виключно на спеціально визначених лісових ділянках або разом із рубками формування і оздоровлення лісів. На всі лісогосподарські заходи згідно статті 69 Лісового кодексу України виписується лісорубний або лісовий квиток (спеціальний дозвіл). Порядок видачі спеціального дозволу (лісорубного, лісового квитка чи ордера) регулюється постановою Кабінету Міністрі України  № 761 від 23 травня 2007 року «Про врегулювання питань щодо спеціального використання лісових ресурсів».

Також при перевезенні деревини автомобільним транспортом для державних лісогосподарських підприємств є обов’язковою наявність товарно-транспортної накладної.

Щодо фізичних осіб, які мають у власності сільськогосподарські угіддя, що використовуються для вирощування плантацій новорічних ялинок, у даному випадку законодавчо не встановлені обмеження для розвитку підприємницької діяльності в такому напрямку. Господарства та фізичні особи повинні лише довести законність походження ялинок. Таким документом може бути Довідка органу місцевого самоврядування з інформацією походження лісопродукції, довідка від місцевих правоохоронних органів, та/або акт перевірки контролюючого органу Державної екологічної інспекції або Держлісагенства, проведених на запрошення особи, що має намір реалізовувати лісогосподарську продукцію, вирощену на земельній ділянці приватної власності.

  

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці