Вплив війни на довкілля. Водні ресурси

Внаслідок військових дій та спричинених ними техногенних забруднень, руйнування мостів, дамб та берегової лінії, отруєння нафтопродуктами та важкими металами, водні об’єкти зазнають патологічного впливу на біорізноманіття. У водоймах гине риба, порушується життєвий та міграційний цикли водних птахів.

Через обстріли зазнають пошкоджень та руйнувань очисні споруди. Навіть через нестабільне електропостачання очистка стічних вод відбувається неефективно, що призводить до їх потрапляння у водні об’єкти разом з  нафтопродуктами, важкими металами та небезпечними хімічними речовинами.

Прикладом негативного впливу військових дій на водні ресурси є випадок потрапляння рослинної олії до акваторії Бузького лиману внаслідок пошкодження резервуару з рослинною олією одного з великих підприємств-експортерів Миколаєва через атаку дронами-камікадзе .

Було забруднено близько 750 кв метрів акваторії лиману, з поверхні води було зібрано 675,8 куб метрів олії.

Незважаючи на зусилля з ліквідації забруднення, деяка кількість олії залишилась  на поверхні. При низьких температурах олія майже нерозчинна у воді та плаває на поверхні. За цей час спостерігалась загибель різних видів птахів, так як олія змащувала пір’я і вони не могли літати.

З часом олія набула молочно-білого кольору, високої в’язкості та, у суміші із супутніми забруднювачами, осіла щільним шаром на дно лиману на значній площі. Як наслідок – деякі види риб залишились без кормової бази,  забруднено місця нерестилищ риб, що призведе до зменшення їх популяції.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці