Задуха риби в літній період

Живим істотам, в тому числі і тим, що мешкають у воді – рибам, ракоподібним та іншим – для підтримки життя потрібен кисень, який бере участь у диханні. Найбільша частка кисню поступає до водойм з атмосферного повітря. Крім того, він утворюється внаслідок життєдіяльності  водних зелених рослин.

Риби повинні весь час відшукувати місця, багаті на кисень. Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть. Інколи це явище стає масовим.

Істотний вплив на рівень насичення води киснем надає температура, оскільки з її змінами змінюється величина розчинності кисню.

Дефіцит кисню призводить до масових заморів риб. Нерідко замори виникають влітку, головним чином вночі, через посилене споживання кисню водною рослинністю або при масовому відмиранні водоростей, найчастіше, в слабо проточних водоймах.

Літні задухи збігаються з так званим «цвітінням» водойм. Це не що інше, як масовий розвиток мікроскопічних, переважно синьо-зелених водоростей.

Задухам сприяє тривала штильова погода, коли водяні шари вертикально не переміщуються, а кисень, зосереджений у придонних шарах, вбирається відмерлими рештками рослин і тварин.

Своєчасне очищення прісних водойм від сміття, організація додаткової аерації, вжиття заходів для зменшення розвитку синьо-зелених водоростей – ось кроки, які призводять до збільшення розчиненого кисню у воді і запобігають гибелі риби та інших мешканців водойм.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці