До уваги закладів охорони здоров’я!

Медичні заклади, лабораторії та інші лікувально-профілактичні установи в результаті своєї діяльності утворюють велику кількість відходів. Такі медичні відходи є небезпечними, оскільки містять патогенні мікроорганізми, токсичні та хімічні речовини, які призводять до забруднення довкілля та стають причиною різних хвороб. Тому поводження з медичними відходами та їх утилізація є важливою епідеміологічною і екологічною складовою безпеки населення України.


Поводження з медичними відходами в Україні регламентується Державними санітарно-протиепідемічними правилами і нормами, затвердженими наказом МОЗ України від 08.06.2015 № 325.

Відповідно до правил, заклади сповіщають електронною комунікаційною мережею територіальний орган центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства щодо поводження з відходами за місцем провадження діяльності, про передавання відходів перевізнику або суб’єкту господарювання, який отримав ліцензію. Строк -  не пізніше, як за 12 годин до передавання медичних відходів.

Інспекція нагадує про необхідність подання інформації закладами з охорони здоров’я, фізичними особами-підприємцями, які зареєстровані в установленому законом порядку, одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та забезпечують медичне обслуговування населення на території Миколаївської та Одеської областей, за формою, наведеною в додатку 6 вказаних правил.  

Інформацію разом із супровідним листом за підписом керівника закладу, необхідно подавати на електронну адресу інспекції sw@dei.gov.ua .

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці