Незаконна порубка лісу на території Національного парку на Одещині завдала шкоди на 79 млн грн

Фахівці Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу у якості залучених спеціалістів прийняли участь у кримінальному провадженні стосовно знищення 500 дерев на території лісництва філії «Ананьївське лісове господарство» ДП «Ліси України».

Для проведення рубок на ділянках Національного природного парку «Куяльницький», які є об’єктом природно-заповідного фонду були незаконно видані лісорубні квитки. Спеціальні дозволи надавалися без дотримання вимог законодавства.

Кримінальне провадження відбувалось за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури .

Одеською обласною прокуратурою в інтересах держави в особі інспекції подано до суду шість адміністративних позовів про визнання протиправними дій Філії «Ананьївське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» щодо видачі та скасування лісорубних квитків.

Наразі відносно двох позовів судом було прийнято позитивні рішення на користь прокуратури та інспекції. Розраховані збитки довкіллю в сумі 79 млн грн.

На даний час посадовцю філії «Ананьївське лісове господарство» ДП «Ліси України» повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень.

З метою відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок кримінального правопорушення, інспекція готує цивільний позов на суму 79 млн грн у порядку ст. 128 КПК України.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці