Руйнація пристовбурних лунок призводить до загибелі дерев

Важливою складовою комфортного життя у великому місті є стан зелених насаджень та відповідний догляд за ними.

 

Займаючи їх ареал проростання забудовами, близьким розташуванням малих архітектурних форм, асфальтною забудовою, механічними впливами ми піддаємо рослини численним стресовим впливам, які негативно впливають на їх ріст та розвиток, а  також можуть призводити до загибелі.

 

Для нормального розвитку кореневої системи дерева потрібно залишати вільний простір навколо нього – пристовбурні лунки, через які дерева отримують живлення та вологу.

 

Яскравим прикладом невиконання цієї вимоги є зняття верхнього шару ґрунту, у тому числі навколо стовбурів дерев,  внаслідок будівельних робіт на Флотському бульварі у Миколаєві

 

Слід зазначити, що дане питання регулюється Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України (затверджені наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105).

 

Згідно цих Правил, на асфальтованих вулицях та з іншим покриттям розмір оброблювальної пристовбурної лунки повинен бути не менше 2 х 2 метри і у районах із старою забудовою - 1,5 х 1,5 метри. Пристовбурні лунки  дерев і кущів на вулицях (бульварах) слід утримувати без бур'яну  і  в  розпушеному  стані.  За  достатнього живлення  і  водного режиму в них можна висівати газонні трави або висаджувати квіти.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці