5 грудня – Всесвітній день ґрунтів

Родючі ґрунти — одне із найбільших природних багатств України, та й світу, адже третина світових чорноземів — це земля України.

Війна вже завдала безпрецедентної шкоди українському довкіллю. Бойові дії на території України впливають на склад повітря, забруднюють ґрунти та водойми.

Влучання боєприпасів у нафтопереробні заводи, олійні комбінати та інші важливі об’єкти промисловості або критичної інфраструктури призводить до забруднення ґрунтів паливно-мастильними матеріалами, нафтопродуктами, олійними сумішами. Зафіксовано збільшення концентрації таких забруднюючих речовин у ґрунтах  в декілька десятків, а то і сотень разів. При високому рівні забруднення відбувається практично повна відсутність функціональної активності природи, зниження самоочищаючої здатності ґрунту.

Ще одна шкода — хімічне ураження. Вибух кожного боєприпасу — хімічна реакція. 100% хімічної частини снаряда потрапляє у ґрунт, де утворює токсичні та небезпечні речовини що взагалі відсутні у природному покриві. На повне розкладення цих забруднювачів може знадобитися декілька десятків років, а до цих пір ці залишки будуть отруювати  оточуюче середовище.

Внаслідок воєнних дій верхні, найродючіші шари ґрунту страждають найбільше. Вони ж і відновлюються найповільніше: природний темп відновлення Внаслідок воєнних дій верхні, найродючіші шари ґрунту страждають найбільше. Вони ж і відновлюються найповільніше: природний темп відновленняродючого шару ґрунту — один сантиметр за сто років. На утворення чорнозему природі треба 10 тисяч років. На його знищення вистачить миті, за яку там вибухне ракета.

    

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці