Кронування дерев: знищення чи оновлення

🪵 Останнім часом жителі Миколаєва бачать непоодинокі випадки варварської обрізки дерев, тому інспекція вважає за потрібне пояснити, як повинна проходити дана процедура згідно діючих правил.

☝🏻 Обрізка дерев здійснюється відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105. 


👉🏻 Існують три основні типи обрізки, що є етапом догляду міського озеленення:


1️⃣ Формувальна. Проводиться для молодих саджанців, допомагаючи їм правильно сформувати свою молоду крону. Роблять кілька років підряд після висадки.


2️⃣ Санітарна. Проводиться періодично або за потреби (при негоді). Зрізають сухі, аварійні гілки, уражені омелою або грибами.


3️⃣ Омолоджувальна. Проводиться  лише в дерев, які добре витримують підстригання  та  обрізання  і  вершина  яких почала  всихати,  а  ріст  пагонів  припинився. Обрізається частина крони, щоб дати можливість дереву оновитися.


🪵 І є «кронування» - варварська обрізка дерев до стовбура. Кронування - це коли з дерева зрізається більше 30% листяної маси гілок, це вже обшморг крони до ступеня не припинення росту, але значного ослаблення дерева. До 50% - це обшморг крони до припинення росту самого дерева.

Часто зрізають саме всю крону, лишаючи лише стовбур. Потім дерево рятуючись випускає безліч водяних пагонів, але вони не є гілками, і не виконують своїх функцій. Люди думають, що дерево «відросло», а воно помирає. Після кронування дерево живе 2-5 років, хоча могло б ще 100-200 років прожити.


🙁 Окрім того, якщо неправильно кронувати дерево та зрізати великі пристовбурові гілки, без належного оброблення зрізів, то туди потрапляють вода, сніг, бактерії, шкідники, гриби, - це все разом руйнує стовбур дерева, його серцевину.


🌳 Чому дерева у місті – це важливо?

 

👉🏻 Покращення якості повітря. Дерева здатні поглинати вуглекислий газ та інші шкідливі речовини, що зменшує забруднення повітря в місті.


👉🏻 Зниження шуму. Зелені насадження допомагають знижувати рівень шуму, особливо вздовж доріг та у зоні інтенсивного транспортного руху.


👉🏻 Регулювання температури. Дерева можуть знижувати температуру в місті, забезпечуючи тінь та зволожуючи повітря.


👉🏻 Поглинання дощової води. Дерева поглинають і утримують воду, знижуючи навантаження на систему водовідведення.


👉🏻 Естетичний вигляд міста - дерева додають краси та естетики до міського пейзажу.


👉🏻 Поліпшення психологічного стану містян: зменшення стресу та покращення настрою.


ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці