Інспектори милувалися цвітінням рястки

Ранньоквітучі рослини сприймаються нами як символи весни, безцінний дар природи, прикраса лісів. Однак поступово наші ліси збіднюються на ці чудові створіння природи, і на сьогодні вже більша їх частина належить до категорії рідкісних і зникаючих рослин та занесені до Червоної книги.

 

Наші інспектори, перебуваючи у службовому відрядженні на землях ДП «Ананьївське лісове господарство», що на півночі Одеської області, були приємно вражені продовженням рясного цвітіння ранньоквітучої рослини – рястки.

 

Мало хто замислюється над важливістю існування ранньоквітучих рослин. Ці по-своєму прекрасні непомітні квіти, є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнення ранньоквітучих рослин призведе до зникнення величезної кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комашок, котрі захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини, яка, знищенням ранньоквітучих рослин, образно кажучи, рубає гілку, на якій сидить.

 

Любуючись рястом,  було приємно розуміти, що на території Одещини є такий скарб, оскільки ці рослини перебувають під охороною держави, їх  занесено до Червоної книги України.

 

Хочеться вірити, що при дбайливому ставлення до природи, популяції ранньоквітучих рослин будуть збільшуватися.   

  

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці