Чорноморська хамса - основний об’єкт промислового добування причорноморських країн

Чорноморська хамса (анчоус) Engraulis encrasicolus ponticus  - короткоциклічний планктоноїдний вид риб Чорного моря, який являється основним за обсягом об’єктом промислового добування причорноморських країн.

 

Нерест хамси відбувається з травня по серпень, пік припадає на червень-липень. У цей період хамса підходить до одеського узбережжя, де активно добувається рибалками за допомогою спеціальних знарядь лову – ставних неводів. Зазвичай, довжина хамси не перевищує 13 сантиметрів, а маса – 18 грам.

 

У порівнянні з іншими країнами, улови анчоуса в Україні є значно меншими. Наприклад, у 2010 році улов хамси усіма причорноморськими країнами склав більше ніж 234 тисячі тон, а в українських водах приблизно 5 тисяч тон. Це пов’язано, в першу чергу, з особливостями міграції цього виду риби. В осінній період хамса мігрує на зимівлю в різні райони Чорного моря, переважно до кавказьких берегів, де утворює промислові скупчення доступні для облову кошільними неводами.

 

В цілому, стан біологічних ресурсів Чорного моря, залежить, в першу, чергу від антропогенного впливу, тому їх раціональне використання є одним із методів збереження.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці