22 травня - Міжнародний день біологічного різноманіття

Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження необхідне для існування людини.

Під поняттям «біологічного різноманіття» розуміють сукупність усіх видів живих організмів (від бактерій до ссавців), невід’ємною частиною яких є людина. 

Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття - звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни.

За останні 400 років планета втратила близько 100 видів лише хребетних тварин. На цей час приблизно 22 тисячі видів рослин і тварин перебувають на межі зникнення.

Зникаючими називають види, чисельність яких стрімко зменшується або вже досягла критичного рівня в межах свого ареалу.

У зв'язку з цим, у 1992 році в Ріо-де-Жанейро була підписана Конвенція про біологічне різноманіття, і сьогодні її сторонами є близько 200 держав. Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію 29 листопада 1994 року.

Цілі, яких прагнуть країни, що приєдналися до Конвенції, очевидні: збереження біологічного розмаїття живих видів та екологічних систем. На національному рівні координацію реалізації положень законів та відповідних програм здійснює Національна Комісія з питань збереження біорізноманіття та Міністерство екології та природних ресурсів України.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці