Шкода пластику для довкілля

Об’єм виробництва пластикових відходів становить близько 9 млрд тон на рік, і ця цифра збільшується з кожним роком. Частина переробленого пластику становить менше 10 %, приблизно стільки ж спалюється, решта потрапляє в навколишнє середовище.

Найбільше забруднює довкілля саме побутовий пластик. Наприклад,  сміттєвий острів у Тихому океані, який за розміром як Україна, на 90% складається з побутового пластику.

У середньому період розкладу пластику становить від 80 до 600 років. Стаканчик для кави розкладається близько 50 років, пакети та трубочки – 100-200 років, пластикові пляшки – до 200.

Пластикове забруднення у всіх формах є шкідливим для природи і живих організмів. По-перше, з нього виділяються токсичні речовини, які спричиняють загибель рослин і тварин як на суші, так і у воді, є причиною багатьох хвороб людей. По-друге, заповнюючи простір, пластмасові відходи знищують цілі екосистеми, особливо поблизу річок та у океанах. По-третє, шкідливим є і виробництво пластмас, для якого також використовуються різні отруйні та небезпечні речовини. 

Негативний вплив пластику можна знизити, розумно та відповідально використовуючи наявні ресурси.

З 10 березня 2022 року в Україні повністю забороняється розповсюдження тонких та надтонких пластикових пакетів, для поступового зменшення обсягу їхнього використання. 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці