Відходи війни

Руйнівні наслідки війни впливають абсолютно на всі сфери життя, у тому числі змушують шукати рішення щодо запобігання та зменшення негативного впливу відходів, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій на навколишнє природне середовище та здоров’я людини.

 

Заходи з ліквідації відходів руйнувань включають декілька етапів.

 

По-перше, розчищення території, збирання відходів від руйнувань, за можливості – сортування. Далі зібрані уламки перевозять до об’єктів поводження з відходами або місць тимчасового зберігання. Наступним етапом є їхнє оброблення або перероблення. Існує практика використання відходів руйнації як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів. Якщо такої можливості немає, відходи видаляються або захоронюються у спеціально відведених місцях.

 

Хто повинен організовувати процес поводження з такими відходами:

 

власник або управитель пошкодженого об'єкта або власник чи користувач земельної ділянки, в межах якої розміщені відходи від руйнувань;

 

уповноважений орган (виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, військові адміністрації) щодо відходів від руйнувань, що розміщені на вулицях і дорогах населених пунктів, дорогах загального користування, місцях загального користування.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці