Очищення водних об'єктів: досвід Франції

У п'ятницю, 26 липня, у Парижі офіційно стартували Олімпійські ігри-2024.

 

Це перша в історії олімпійських ігор церемонія, що пройшла поза стадіоном. На відкритті національні збірні на човнах пройшли близько 6 км по річці Сена з олімпійським вогнем. Також Сена стане місцем проведення змагань з плавання: на відкритій воді планують провести змагання з тріатлону, паратріатлону та марафонського плавання.

 

Франція тривалий час готувалася до проведення зазначених змагань, зокрема надважливим напрямком підготовки стало проведення заходів з очищення ріки Сена, вартість яких становить 1,4 мільярда євро.

 

Під час Олімпійських ігор воду перевірятимуть щодня щоб визначити, чи змагання можуть проходити за планом. За словами організаторів, якщо результати не відповідатимуть стандартам, змагання можуть бути відкладені на кілька днів.

 

Десятиліттями Сена використовувалася переважно як водний шлях для перевезення вантажів і людей або як "водяна могила" для сміття.

 

У Сені заборонили плавати ще у 1923 році: промислові стоки зливали просто у водойму. Водне життя постраждало настільки, що в 1960 році у місті було зареєстровано всього три види риб. 

 

Забрудненню сприяла і єдина система дренажної інфраструктури ХІХ століття: вона об’єднувала побутові стоки з кухонь і туалетів з дощовими тунелями. Зазвичай ці води виходили у безпечному місці, але під час повеней система переповнювалась і надлишок доводилось зливати в Сену. Якби ці стоки не пропускали у річку, вони б поверталися в будинки людей.

 

Наразі, зазначається, що удосконалення системи очищення за останні 20 років вже привели до різкого зменшення фекальних бактерій, які потрапляють у річку.

 

Для зберігання надлишкової води під час сильних дощів побудували спеціальний резервуар місткість якого розрахована на 20 олімпійських басейнів. Там вода зможе зберігатися протягом одного-двох днів, перш ніж система прийде в норму.

 

Після Олімпіади річку планують відкрити для публічного відвідування влітку 2025 року.

 

Як бачимо, владою Парижу та Франції було визначено пріоритетом очищення однієї з найбільших річок Франції, потужної транспортної артерії.

 

Сподіваємося, що така ініціатива може стати наочним прикладом для України в збереженні водних об’єктів!

   

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці