Інспекцією проведено комісійне обстеження місця для тимчасового розміщення відходів руйнації на території Широківської сільської ради

Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) приділяється особлива увага питанню поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій, з метою запобігання та зменшення негативного впливу таких відходів на навколишнє природне середовище. 

Після оголошення на території України 24.02.2022 року воєнного стану та початку активної фази бойових дій на території Широківської сільської територіальної громади велись активні бойові дії та на теперішній час є територією можливих бойових дій.

Так, згідно Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22.12.2022 року №309 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 року за №1668/39004 територія Широківської сільської територіальної громади Баштанського району Миколаївської області за винятком с. Новопетрівка в період з 20.03.2022 по 11.11.2022 року була територією активних бойових дій, а з 11.11.2022 року по теперішній час є територією можливих бойових дій.

 

Внаслідок збройної агресії рф на території Широківської сільської територіальної громади внаслідок збройної агресії рф пошкоджено та зруйновано частково або повністю наступні об'єкти комунальної форми власності: Червонодолинський ліцей; Червонодолиннський ДНЗ; Червонодолинський будинок культури; Полянський ДНЗ; Полянський будинок культури; Широківський ліцей; Широківський ДНЗ; Широківський будинок культури; Амбулаторія сімейного типу; ЦНАП; КП «Червонодолинське»; Новопетрівський ліцей; Новопетрівський ДНЗ; Адміністративна будівля Новопетрівський старостинський округ; Новопетрівський будинок культури. Крім того, в межах Широківської сільської територіальної громади зазнали пошкоджень та руйнації приватні будівлі домогосподарств. 

Згідно рішення Широківської сільської ради земельна ділянка площею 10 га, що знаходиться на території Широківської сільської ради визначена територією для тимчасового розміщення відходів руйнації.

У той же час, місце тимчасового зберігання відходів від руйнувань, не організовано відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2022 №1073.

Станом на час обстеження встановлено, що Широківською сільською радою вживаються відповідні заходи щодо приведення цього місця і відповідності до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2022 №1073.

Так, в серпні поточного року Широківська сільська рада звернулася до Миколаївської обласної військової адміністрації з проханням погодити рішення "Про визначення території для тимчасового розміщення відходів руйнації на території Широківської сільської ради".

За результатом обстеження населених пунктів Широківської сільської територіальної громади було встановлено, що відходи руйнації в переважній більшості зберігаються за місцем їх утворення.

В ході проведення комісійного обстеження, Інспекцією за участі представника Широківської сільської ради було здійснено виїзд та обстежено земельну ділянку яку планується виділити під місце тимчасового зберігання відходів від руйнувань.

В ході візуального огляду встановлено, що на земельній ділянці за межами селища Широке вже розміщені відходи від руйнувань, а саме: цегла, будівельне каміння, побутові відходи, будівельні відходи, відходи деревини, склобій, відходи крівлі (шифер), тощо.

За інформацією Широківської сільської ради, безпосереднє вивезення відходів до цієї земельної ділянки здійснюють мешканці громади самостійно.

Враховуючи зазначене звертаємо до громадян Широківської сільської територіальної громади та повідомляємо, що на місцях тимчасового зберігання відходів від руйнувань не допускається розміщення інших відходів. Крім того, наявність побутових відходів в місці, яке планується для відходів руйнації додають складнощі Вашому органу місцевого самоврядування, як з належним його оформленням так і з витрачанням додаткових коштів на їх ліквідацію.

Зазначаємо, що поводження з відходами від руйнувань передбачає комплекс організаційно-технічних заходів та робіт (операцій), що здійснюються з метою забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації, видалення, знешкодження і захоронення таких відходів.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці