Парниковий ефект

На температуру нашої планеті впливає так званий парниковий ефект. Це нагрівання поверхні землі, океанів та нижніх шарів атмосфери, яке спричиняють деякі гази у повітрі. Вони пропускають сонячні промені у нижні шари атмосфери, але заважають їм повернутися назад у космос.

 

До головних парникових газів відносять двоокис вуглецю (вуглекислий газ, СО2), метан (CH4), оксид азоту (N2O), водяну пару. Всі ці гази мають різні властивості і можуть перебувати в атмосфері різну тривалість часу – від кількох годин до століть. Для зручності їх усі переводять у так званий “еквівалент СО2”. Тому часто усі парникові гази називають спрощено “вуглець”.

 

Парниковий ефект є природним феноменом, завдяки якому температура на поверхні Землі здатна підтримувати життя. Протягом останніх півтора століття концентрація парникових газів в атмосфері значно зросла, але природні чинники не мають настільки великого ефекту на процеси зміни клімату, як діяльність людини - енергетика та транспорт, а також будівлі, промисловість, сільське господарство, відходи та землекористування.

 

Важливим чинником підняття температури є не лише підвищення концентрації вуглекислого газу в атмосфері, а й знищення тих, хто мали б цей вуглець поглинати.

Дерева та рослини у процесі фотосинтезу вловлюють вуглекислий газ (СО2), захоплюють вуглець (С) та вивільняють в атмосферу кисень (О2).

 

Коли ми вирубуємо ліси – ми позбавляємося свого найкращого союзника у поглинанні великих об’ємів парникових газів, нами ж створених.

 

Ефективна протидія зміні клімату потребує в першу чергу змінити  підходи до сфер діяльності людини, зробивши їх вуглецево нейтральними – тобто такими, щоб усі викиди парникових газів від них поглиналися екосистемами!

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці