Спрощення процедури отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів

Кабінет Міністрів України затвердив Постанову від 30 серпня 2024 року № 1003 «Про реалізацію експериментального проекту щодо спрощеного порядку отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів».

Відтак спрощену процедуру встановлюють для підприємств, які працюють з відходами, що не є небезпечними, та діяльність яких мінімально впливає на довкілля. Це перевізники та збирачі відходів, компанії, що здійснюють операції сортування,  дроблення, ущільнення, гранулювання, сушіння (природним шляхом), подрібнення відходів тощо. А також – суб’єкти господарювання, під час діяльності яких утворюються відходи деревини, що не є небезпечними, та які в подальшому використовують їх для отримання теплової енергії для власних потреб; підприємства, які здійснюють захоронення побутових відходів на полігонах.

Для всіх, крім останніх, спрощена процедура отримання дозволу складається лише із потреби зареєструватися на ЕкоСистемі та створити і заповнити обліковий запис у модулі е-Відходи. А після цього в електронному кабінеті користувача вести облік та подавати звітність.  

Підприємства, які  захоронюють відходи на  полігонах, також матимуть спрощену процедуру. Для отримання дозволу їм необхідно подати пакет документів відповідно до Порядку видачі, відмови у видачі, анулюванням дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 року № 1328, однак без необхідності подання додатку 13.

Спрощена процедура є альтернативним варіантом отримання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів. Підприємства можуть долучитися до участі у експериментальному проекті за власним бажанням, або ж отримувати дозволи за стандартною процедурою.

Експериментальний проект реалізовуватиметься протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці