Нафтові забруднення Чорного моря: прихована загроза екосистемі

В реаліях нашого часу актуальним є питання нафтових забруднень Чорного моря. Часто ми чуємо про «зниклі з радарів над Чорним морем літаки», «уражені військові судна» та інші приємні нам новини, але ми не помічаємо в цих новинах наслідки для екосистеми Чорного моря.

Нафтові забруднення належать до числа найбільш небезпечних за своїми наслідками на морську середу: нафта є смертельною для риб, молюсків та інших морських мешканців.

В мирні часи з ліквідацією розливів нафтопродуктів найчастіше стикались в портах, де було скупчення морського транспорту та безпосередньо проводились операції з нафтопродуктами.

Саме там, для ліквідації нафтового забруднення води, місця негайно локалізувалися бонами. Для збору основної маси розлитих нафтопродуктів використовують нафтосміттєзбирачі (НМС), а для збору нафти на мілководді -  малогабаритні переносні нафтозбірні пристрої (скімери).

Всі ці методи малоефективні, коли нафта розтеклася тонкою (райдужною) плівкою по водній поверхні або перейшла в емульгований стан. Саме такі «нафтовмісні плівки» найчастіше спостерігаються при збитих літаках чи потоплених судах.

Такі плівки в сучасному світі руйнуються за допомогою сорбентів, але недоліком сорбентів є необхідність їхнього збирання.

Бойові дії та розташування таких плям далеко в морі, не дають можливості боротися в реальному часі з цими нафтовими забрудненнями і наслідки для екосистеми Чорного моря ми дізнаємось лише згодом.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці