Наслідки пожеж на Кінбурнській косі

Фахівці інспекції в рамках спільної роботи Спеціалізованих екологічних прокуратур Офісу Генерального прокурора та Миколаївської обласної прокуратури, а також членів комісії для визначення фактів та масштабів шкоди та збитків, завданих територіям та об’єктам природно-заповідного фонду Миколаївської області внаслідок збройної агресії російської федерації, створеної Миколаївською обласною військовою адміністрацією, було розраховано розмір шкоди, зумовленої забрудненням атмосферного повітря через викиди забруднюючих речовин внаслідок пожеж, які сталися упродовж 2022–2023 років на території Національного природного парку «Білобережжя Святослава», Регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» та Чорноморського біосферного заповідника (Миколаївська область).

Розрахунки розмірів шкоди проведені на підставі «Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди» та базувалися на даних дистанційного зондування, картах загального враження пожежами у військовий період, укладеними науковцем Євгеном Касьяновим.

Інспекторами проведено 252 розрахунків пожеж лісів та іншої рослинності впродовж 2022-2023 років, унаслідок яких заповідна територія Кінбурнського півострова зазнала руйнівних наслідків - майже 7590 га знищено вогнем.

Загальна маса викидів забруднюючих речовин та сумішей таких речовин в атмосферу сягнула майже 5,5 млн тонн, з яких 5,4 млн тонн – маса діоксиду вуглецю. Загальна сума збитків, завданих півострову склала майже 300 млрд грн.

Зібрані матеріали разом із актом фіксації шкоди та розрахунками збитків направлено до експертної установи в рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України для подальшого використання як докази завданих збитків.

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці