Мазут у Чорному морі: наслідки екологічної катастрофи

Нещодавня екологічна катастрофа в Керченській протоці, де тисячі тонн мазуту з російських танкерів потрапили в Чорне море, завдала серйозного удару по екосистемі.

Як прогнозували науковці, мазут під впливом низьких температур збився у згустки, які зараз вкривають дно Чорного моря. Ці згустки є серйозною загрозою для бентосу – екологічного угруповання організмів, що мешкають на дні.

Бентос включає бактерії, рослини, безхребетних, молюсків, ракоподібних, багатощетинкових хробаків тощо. Згустки мазуту перекривають доступ кисню до дна, порушують нормальну життєдіяльність організмів і викликають їх масове відмирання.

Окрім того, розчинені у воді фракції мазуту негативно впливають на зоопланктон і фітопланктон, які є основним джерелом харчування для дрібних риб. Цей вплив здатний викликати ланцюгову реакцію, що призведе до значних порушень у харчовому ланцюзі та катастрофічних наслідків для іхтіофауни Чорного моря.

Порушення екологічного балансу навіть у невеликому масштабі може мати непередбачувані наслідки, тож ця ситуація потребує глобальної уваги.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці