Фахівці інспекції надали інтерв’ю Телеканалу «Рада» за фактом витоку стічних вод в Чорне море від неексплуатованої каналізаційної насосної станції «Чорноморка-2»

Інспектори зазначили, що, починаючи з 2021 року по теперішній час, на контролі інспекції знаходиться питання несанкціонованого скиду неочищених стічних вод внаслідок незадовільного стану роботи каналізаційно-насосної станції (КНС) «Чорноморка - 2».

 

Під час неодноразових обстежень пляжу «Чорноморка», в тому числі і на підставі звернень громадян, інспекцією щоразу фіксується накопичення зворотних (стічних) вод на піщаній зоні пляжу «Чорноморка», з подальшими потраплянням  забруднених  вод  у Чорне море.

 

Результати лабораторних досліджень інспекції постійно фіксують перевищення нормованих значень допустимої концентрації речовин у морській воді, зокрема по азоту амонійному, завислим речовинам, залізу загальному, нітритам, БСК5.

 

За ініціативою інспекції питання роботи КНС «Чорноморка-2» у серпні 2022 року було розглянуто на Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації Одеської обласної державної (військової) адміністрації, яка зобов’язала Одеську міську раду та Одеську районну державну (військову) адміністрацію визначити балансоутримувача КНС «Чорноморка-2» в строк до до листопада 2022 року. Однак дану вимогу фактично виконано не було.

 

 З метою припинення забруднення довкілля, матеріали проведених заходів направлено до правоохоронних органів для проведення досудового розслідування та встановлення винних осіб.

 

За повідомленням інспекції Київською окружною прокуратурою міста Одеси відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 243 Кримінального кодексу України.

У листопаді 2024 року фахівцями інспекції в якості спеціалістів прийнято участь у слідчих діях, під час проведення яких вкотре зафіксовано скид стічних вод до Чорного моря та відібрано проби вод.

 

На сьогодні, питання встановлення балансоутримувача та відповідальних  осіб за експлуатацію та технічний стан КНС досі залишається не вирішеним.

 

Зважаючи на відсутність підключення до електропостачання, КНС  не спроможна перекачувати каналізаційній стоки до централізованої мережі водовідведення міста, що призводить до цілодобового забруднення прибережної зони господарсько-побутовими стоками та потрапляння забруднених вод у Чорне  море.

На теперішній час Прокуратурою вживаються заходи представницького характеру з метою вирішення питання в судовому порядку щодо припинення забруднення навколишнього природного середовища неочищеними стічними водами від КНС «Чорноморка-2».

 

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці