Кити в Чорному морі: минуле і сьогодення

Чи знали ви, що у водах Чорного моря мешкають кити? Вірніше, три види китоподібних: дельфін-афаліна, білобочка та морська свиня. Цікаво, що вони належать до зубатих китів, як і їхній найбільший родич — косатка.

А що ж вусаті кити? Вони — справжні гіганти. Синій кит, наприклад, може сягати понад 30 метрів завдовжки і важити близько 150 тонн! Але в Чорному морі їх не зустрінеш… принаймні зараз.

🕰️ Минуле вусатих китів у Чорному морі:

Мільйони років тому — коли Чорне море було частиною Східного Паратетісу, тут мешкали карликові кити-цетотерії. Їхня довжина сягала всього 3 метри, а харчувалися вони дрібною рибою.

Історичні часи — археологи знаходили кістки малого смугача (Balaenoptera acutorostrata) віком 5–6 тисяч років під час розкопок стародавніх поселень у Болгарії.

1880 рік — малий смугач потрапив із Середземного в Чорне море й викинувся на берег біля Батумі (Грузія). Його скелет і досі зберігається в Грузинському національному музеї.

Чорне море ховає в собі багато таємниць, а його мешканці — від зубатих дельфінів до вусатих гігантів минулого — є важливою частиною природної історії регіону.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці