Дикий часник під забороною: чому не можна продавати черемшу?🌱

З приходом весни 🌸 на ринках з’являється черемша (цибуля ведмежа, дикий часник) — одна з найпопулярніших ранньовесняних рослин.

Черемша, цибуля ведмежа, дикий часник (Allium ursinum) — це багаторічна трав’яниста рослина, яка росте переважно в лісовій зоні.
 

У останні роки черемша стала об’єктом серйозних екологічних дискусій через масовий збір та продаж, що призводить до знищення природних популяцій цієї рослини .

🚨 В Україні черемша занесена до Червоної книги, що робить її збір та продаж незаконними. За її продаж загрожує штраф від 1700 до 3650 грн.

Чи можна продавати черемшу, яка вирощена на городах? 🌿

🚫 Ні. У законі немає винятків: де б ти її не виростив, продавати не можна.

📜 Стаття 19 Закону України «Про Червону книгу України»:

Спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України здійснюється лише у наукових і селекційних цілях, для відтворення популяцій, за дозволом відповідного органу.

️ Важливо: спеціальне використання об’єктів Червоної книги з метою отримання прибутку — заборонено.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці