З 1 квітня 2026 року діє нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2026 року починає діяти весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Обмеження запроваджуються для збереження популяцій риби в період розмноження, коли втручання людини має найбільший вплив на відновлення їх чисельності.

У Миколаївській області строки заборони встановлені залежно від типу водойм. На річці Південний Буг обмеження триватимуть з 5 квітня по 25 травня, на річці Інгулець — з 10 квітня по 15 червня. У Бузькому, Дніпровському та Березанському лиманах заборона діятиме з 5 квітня по 5 червня, на Тилігульському лимані — з 1 травня по 15 червня. На річці Інгул та інших водоймах обмеження встановлені з 1 квітня по 30 червня.

В Одеській області нерестова заборона також має диференційовані строки. На Хаджибейському лимані, Кучурганському водосховищі, річці Дністер та плавневих озерах обмеження діятимуть з 15 квітня по 15 червня. У Дністровському лимані разом із прилеглими плавнями — з 15 квітня по 31 липня. Для Тилігульського, Григорівського, Дофінівського, Шаболатського, Сухого та Тузлівських лиманів, а також для річки Дунай, придунайських озер та озера Сасик строки будуть повідомлені додатково. На інших водоймах області заборона триватиме з 1 квітня по 30 червня.

На період нересту заборонено будь-який вилов риби, за винятком любительського рибальства з берега за межами нерестовищ. Дозволяється використання однієї вудки з двома гачками або двох вудок по одному гачку на кожній.

Закликаємо дотримуватися встановлених обмежень і відповідально ставитися до використання водних ресурсів. Збереження рибних запасів напряму залежить від дій кожного.

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці