Інспекція розглянула питання щодо стану сміттєзвалища у місті Нова Одеса

31 березня «Суспільне. Новини» розповіли про поточний стан сміттєзвалища, розташованого у місті Нова Одеса на Миколаївщині. Звалище займає близько 10 гектарів, при тому, що офіційна межа – 4,5 га, йдеться в сюжеті «Суспільного»  (https://cutt.ly/Z7wytZ5).

З даного питання Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу повідомляє, що наразі інспекція суттєво обмежена у реалізації своїх повноважень. Постановою КМУ від 13.03.2022 року № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» припинено проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

Але водночас ціла низка законодавчих актів (Земельний Кодекс України, Закони України «Про охорону навколишнього природного середовища»,  «Про відходи», «Про місцеве самоврядування в Україні») закріплюють за органами місцевого самоврядування забезпечення раціонального використанням та безпечного поводженням з відходами на своїй території, ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.

Тому інспекцією направлено листа до Голови Новоодеської міської ради   щодо стану міського сміттєзвалища, вжиття відповідних заходів реагування та надання інформації про проведені заходи.

 

Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці